Wypłata na start

WYPŁATA NA START

Fundusz Hipoteczny DOM jako pierwsza instytucja na polskim rynku umożliwia teraz Seniorom, którzy są właścicielami nieruchomości w mieście uzyskanie jednorazowej, większej wypłaty na start – nawet do 100 000 zł – obok wypłacanej co miesiąc renty dożywotniej.

CZYM JEST WYPŁATA NA START?

Wypłata na start to jednorazowa kwota pieniędzy, która obok renty dożywotniej (wypłacanej co miesiąc do końca życia) stanowi jeden z dwóch składników świadczenia, jakie mogą być wypłacane Seniorowi w zamian za przeniesienie na Fundusz Hipoteczny DOM prawa do posiadanej nieruchomości.

OD CZEGO ZALEŻY WYSOKOŚĆ WYPŁATY NA START?

Wysokość wypłaty na start jest uzależniona od wieku i płci osoby zawierającej umowę, wartości rynkowej posiadanej przez seniora nieruchomości oraz wysokości czynszu. Wypłata na start może wynieść nawet do 100 000 zł – wypłata w tej wysokości jest możliwa np. dla mężczyzny w wieku 75 lat, posiadającego mieszkanie o wartości co najmniej 500 000 zł (co zostanie potwierdzone przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie szacunkowym), z miesięcznym czynszem w wysokości 597 zł.

Dla każdej osoby zainteresowanej uzyskiwaniem świadczenia z Funduszu, wyliczamy indywidualnie maksymalną kwotę wypłaty na start. Przy czym warto pamiętać, że Klient może sam zdecydować, czy chce otrzymać maksymalną możliwą kwotę na start, czy też woli uzyskiwać wyższe kwoty renty dożywotniej co miesiąc.

Jeżeli jedną umowę z Funduszem zawrą dwie lub więcej osób (np. małżeństwo), wówczas przysługuje im prawo wyłącznie do jednej kwoty wypłaty na start i renty dożywotniej.

JAK NIEZOBOWIĄZUJĄCO WYLICZYĆ POTENCJALNĄ WYSOKOŚĆ SWOJEJ WYPŁATY NA START?

Wystarczy zadzwonić na naszą infolinię (tel. 801 005 801 lub 530 000 344 – opłata za połączenie wg taryfy operatora) lub wypełnić internetowy wniosek, a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem, by zebrać wszystkie niezbędne dane i niezobowiązująco przygotować indywidualną kalkulację wypłaty na start oraz prognozę renty dożywotniej.

CZY MOŻNA ZREZYGNOWAĆ Z RENTY DOŻYWOTNIEJ I CAŁOŚĆ ŚWIADCZENIA UZYSKAĆ W FORMIE WYPŁATY NA START?

Nie ma takiej możliwości – renta dożywotnia jest obowiązkowym składnikiem świadczenia wypłacanego przez Fundusz Hipoteczny DOM i powinna przynajmniej zabezpieczyć pokrycie comiesięcznego kosztu czynszu lub opłat ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni.

JAK MOŻNA WYKORZYSTAĆ WYPŁATĘ NA START DO ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW FINANSOWYCH?

Wypłata na start może pozwolić Państwu zrealizować odkładane dotąd marzenia, większy zakup (np. samochód, sprzęt RTV/AGD) lub zadbać o własne zdrowie. Pieniądze z Funduszu mogą także posłużyć do spłaty długów i kredytów. Możliwe jest także wykorzystanie wypłaty na wcześniejszą spłatę końcówki kredytu hipotecznego.

Inną opcją jest zarządzenie własnym majątkiem i nie dopuszczenie do powstania konfliktów w rodzinie na tle jego podziału i dziedziczenia. Można więc np. wykorzystać wypłatę, by z tych środków przekazać wnukowi/wnuczce pieniądze na wkład własny na wymarzone mieszkanie.

 

Zalety renty dożywotniej

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne rozwiązanie finansowe, które gwarantuje dożywotnią wypłatę świadczeń.

REGULARNA WYPŁATA

Co miesiąc otrzymujesz rentę dożywotnią, która poprawia domowy budżet.

GWARANCJA

Masz gwarancję zamieszkiwania w swoim domu lub mieszkaniu do końca życia.

BRAK DODATKOWYCH KOSZTÓW

Wszystkie koszty zawarcia umowy, takie jak wycena nieruchomości, notariusz i zaświadczenia pokrywa Fundusz Hipoteczny DOM.