Dla Kogo?

DLA KOGO?

Renta dożywotnia to rozwiązanie finansowe przeznaczone dla każdego seniora, który posiada na własność nieruchomość: dom, mieszkanie, grunt, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub prawo użytkowania wieczystego.  To rozwiązanie dla wszystkich, którzy:

chcieliby poprawić swoją sytuację finansową

borykają się z brakiem środków pieniężnych

nie radzą sobie z pętlą zadłużenia

W zamian za przekazanie prawa własności do nieruchomości Senior otrzymuje świadczenie pieniężne wypłacane dożywotnio w równych (np. comiesięcznych) transzach lub jako zastrzyk dużej gotówki zasilającej domowy budżet (wypłacanej w jednej lub kilku partiach). Wysokość renty dożywotniej zależy od wieku i płci seniora oraz wartości nieruchomości – jeżeli renta jest wyższa od czynszu to podlega kwartalnej waloryzacji. Wartość wypłacanych świadczeń wyliczana jest indywidualnie. W ramach umowy renty dożywotniej, zawieranej w formie aktu notarialnego, Senior ma prawo dożywotniego zamieszkiwania w swojej nieruchomości, co zapewnia mu tzw. służebność osobista mieszkania. Jednocześnie wszystkie koszty eksploatacji mieszkania (np. czynszu, remontów, wymiany okien), jak również podatek od nieruchomości i opłata z tytułu użytkowania wieczystego, spoczywają na Funduszu, a nie na Seniorze. Po zawarciu umowy z Funduszem Hipotecznym DOM podwyżki czynszu nie obciążają więcej budżetu Seniora.

Zalety renty dożywotniej

Zalety renty dożywotniej

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne rozwiązanie finansowe, które gwarantuje dożywotnią wypłatę świadczeń.

REGULARNA WYPŁATA

Co miesiąc otrzymujesz rentę dożywotnią, która poprawia domowy budżet.

GWARANCJA

Masz gwarancję zamieszkiwania w swoim domu lub mieszkaniu do końca życia.

BRAK DODATKOWYCH KOSZTÓW

Wszystkie koszty zawarcia umowy, takie jak wycena nieruchomości, notariusz i zaświadczenia pokrywa Fundusz Hipoteczny DOM.