Kalendarium Funduszu

Kalendarium Funduszu Hipotecznego DOM

Dnia 31 października 2008 roku w Warszawie Aktem Notarialnym powołany został do życia Fundusz Hipoteczny DOM – pierwsza w Polsce instytucja wyspecjalizowana w świadczeniu usługi renty dożywotniej.

Jesteśmy pierwszym, najstarszym i największym funduszem hipotecznym w Polsce – zapraszamy do zapoznania się z kalendarium rozwoju naszej instytucji od jej powstania w 2008 roku.

 • 2008 – spółka pod nazwą Fundusz Hipoteczny DOM Sp. z .o. o.  została 31.10.2008 r. zarejestrowana w Warszawie.
 • 2009 – Fundusz Hipoteczny DOM został członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF), organizacji branżowej zrzeszającej przedsiębiorstwa z rynku finansowego w Polsce.
 • 2010 – fundusz TOTAL FIZ został głównym udziałowcem Funduszu Hipotecznego DOM zapewniając finansowe wsparcie, które pozwoliło na intensyfikację działań promocyjnych i budowę sieci oddziałów w największych miastach Polski.
 • 2011 – Fundusz Hipoteczny DOM Sp. z o.o. przekształca się w spółkę akcyjną pod firmą Fundusz Hipoteczny DOM S.A.
  – W tym samym roku swoją działalność rozpoczyna Klub Seniora DOM działający pod patronatem Funduszu i oferujący Seniorom rozmaite aktywności kulturalno-edukacyjne.
  – W telewizji debiutuje pierwsza ogólnopolska kampania reklamowa Funduszu, a w 8 miastach pojawiają się oddziały regionalne Funduszu Hipotecznego DOM.
 • 2012 – Fundusz Hipoteczny DOM S.A. wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, dnia 29.11.2012 akcje Funduszu debiutują na rynku New Connect GPW.
 • 2013 – Kolejne ogólnopolskie kampanie reklamowe w TV wzbudzają duże zainteresowanie usługą renty dożywotniej, a redakcja „Strefy Gospodarki” (dodatku do Dziennika Gazety Prawnej) przyznaje Funduszowi tytuł Rynkowego Lidera Innowacji 2013 roku.
 • 2014 – Poprzez dwie prywatne emisje obligacji Fundusz pozyskuje nowe środki na dalszy rozwój działalności.
 • 2015 – Fundusz przeprowadził pierwsze całościowe badanie satysfakcji Klientów wykorzystując m.in. wskaźnik NPS (Net Promoter Score) wg metodologii Bain & Company i Satmetrix. Uzyskany wynik 35 oznacza, że większość naszych Klientów to aktywni promotorzy polecający Fundusz swoim znajomym.
  – Do obrotu na Catalyst dopuszczone zostały obligacje wyemitowanie przez Fundusz Hipoteczny DOM S.A. S.K.A.
 • 2016 – Czwarty rok z rzędu Fundusz Hipoteczny DOM został wyróżniony przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych Certyfikatem Etycznym. Tym samym spółka po raz kolejny udowodniła, że w swoich działaniach kieruje się zasadami etyki.
 • 2017 – Fundusz udostępnił w sieci WWW swoją nową stronę internetową, która umożliwia m.in. samodzielną kalkulację renty w specjalnym Kalkulatorze, a także dostosowana jest do urządzeń mobilnych.
  – Wydawany przez Funduszu od 2010 r. kwartalnik „Życie Seniora” wzbogaca się o internetowy portal dostępny pod adresem: www.zycieseniora.com.
  – W lipcu ruszyła nowa kampania reklamowa w TV, w której występują prawdziwi Klienci Funduszu Hipotecznego DOM rekomendujący tę usługę innym Seniorom.
 • 2018 – Fundusz kontynuuje intensywne działania reklamowe w TV, internecie, a także w poczytnych tytułach prasowych takich jak m.in. „Fakt”, „Super Express”, „Życie na Gorąco” czy „Twoje Imperium”.
  – Kolejne edycje cyklicznej akcji KINO DLA SENIORA, realizowanej w ramach Klubu Seniora DOM, przyciągają do kin w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Łodzi setki Seniorów na bezpłatne seanse takich filmowych hitów jak „Twarz”, „Zimna Wojna” czy „303. Bitwa o Anglię”.
 • 2019 – Łączna kwota wypłaconych przez Fundusz świadczeń rentowych przekroczyła wartość 12 milionów zł.
  – Kolejna edycja KINA DLA SENIORA z filmem „Kurier” zawitała do Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Gdańska.
 • 2020 – Fundusz Hipoteczny DOM jako jedyna instytucja w Polsce, będąca członkiem europejskiej organizacji branżowej EPPARG, wdrożył Dziesiątkę EPPARG czyli nowe standardy etyczne, które teraz jeszcze lepiej chronią interesy naszych Klientów.
  – Łączna kwota wypłaconych przez nas świadczeń rentowych przekroczyła na koniec 2020 r. wartość 15 milionów zł.
 • 2021 – Fundusz Hipoteczny DOM wkroczył w ten rok z trwającą 9 tygodni kampanią TV;
  – na naszej stronie WWW uruchomiliśmy CZAT, nową formę szybkiego kontaktu z konsultantem naszej Infolinii.
  – w październiku łączna kwota wypłaconych świadczeń rentowych przekroczyła wartość 17 milionów zł.
 • 2022 – Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powróciliśmy do bezpośrednich spotkań z klientami. Zorganizowaliśmy 2 seanse kinowe w ramach KINA DLA SENIORA w Warszawie i Gdańsku oraz aż 6 spotkań świątecznych w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Zalety renty dożywotniej

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne rozwiązanie finansowe, które gwarantuje dożywotnią wypłatę świadczeń.

REGULARNA WYPŁATA

Co miesiąc otrzymujesz rentę dożywotnią, która poprawia domowy budżet.

GWARANCJA

Masz gwarancję zamieszkiwania w swoim domu lub mieszkaniu do końca życia.

BRAK DODATKOWYCH KOSZTÓW

Wszystkie koszty zawarcia umowy, takie jak wycena nieruchomości, notariusz i zaświadczenia pokrywa Fundusz Hipoteczny DOM.