Kalendarium Funduszu

Kalendarium Funduszu Hipotecznego DOM

Dnia 31 października 2008 roku w Warszawie Aktem Notarialnym powołany został do życia Fundusz Hipoteczny DOM – pierwsza w Polsce instytucja wyspecjalizowana w świadczeniu usługi renty dożywotniej.

Jesteśmy pierwszym, najstarszym i największym funduszem hipotecznym w Polsce – zapraszamy do zapoznania się z kalendarium rozwoju naszej instytucji od jej powstania w 2008 roku.

 • 2008 – spółka pod nazwą Fundusz Hipoteczny DOM Sp. z .o. o.  została 31.10.2008 r. zarejestrowana w Warszawie.
 • 2009 – Fundusz Hipoteczny DOM został członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF), organizacji branżowej zrzeszającej przedsiębiorstwa z rynku finansowego w Polsce.
 • 2010 – fundusz TOTAL FIZ został głównym udziałowcem Funduszu Hipotecznego DOM zapewniając finansowe wsparcie, które pozwoliło na intensyfikację działań promocyjnych i budowę sieci oddziałów w największych miastach Polski.
 • 2011 – Fundusz Hipoteczny DOM Sp. z o.o. przekształca się w spółkę akcyjną pod firmą Fundusz Hipoteczny DOM S.A.
  – W tym samym roku swoją działalność rozpoczyna Klub Seniora DOM działający pod patronatem Funduszu i oferujący Seniorom rozmaite aktywności kulturalno-edukacyjne.
  – W telewizji debiutuje pierwsza ogólnopolska kampania reklamowa Funduszu, a w 8 miastach pojawiają się oddziały regionalne Funduszu Hipotecznego DOM.
 • 2012 – Fundusz Hipoteczny DOM S.A. wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, dnia 29.11.2012 akcje Funduszu debiutują na rynku New Connect GPW.
 • 2013 – Kolejne ogólnopolskie kampanie reklamowe w TV wzbudzają duże zainteresowanie usługą renty dożywotniej, a redakcja „Strefy Gospodarki” (dodatku do Dziennika Gazety Prawnej) przyznaje Funduszowi tytuł Rynkowego Lidera Innowacji 2013 roku.
 • 2014 – Poprzez dwie prywatne emisje obligacji Fundusz pozyskuje nowe środki na dalszy rozwój działalności.
 • 2015 – Fundusz przeprowadził pierwsze całościowe badanie satysfakcji Klientów wykorzystując m.in. wskaźnik NPS (Net Promoter Score) wg metodologii Bain & Company i Satmetrix. Uzyskany wynik 35 oznacza, że większość naszych Klientów to aktywni promotorzy polecający Fundusz swoim znajomym.
  – Do obrotu na Catalyst dopuszczone zostały obligacje wyemitowanie przez Fundusz Hipoteczny DOM S.A. S.K.A.
 • 2016 – Czwarty rok z rzędu Fundusz Hipoteczny DOM został wyróżniony przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych Certyfikatem Etycznym. Tym samym spółka po raz kolejny udowodniła, że w swoich działaniach kieruje się zasadami etyki.
 • 2017 – Fundusz udostępnił w sieci WWW swoją nową stronę internetową, która umożliwia m.in. samodzielną kalkulację renty w specjalnym Kalkulatorze, a także dostosowana jest do urządzeń mobilnych.
  – Wydawany przez Funduszu od 2010 r. kwartalnik „Życie Seniora” wzbogaca się o internetowy portal dostępny pod adresem: www.zycieseniora.com.
  – W lipcu ruszyła nowa kampania reklamowa w TV, w której występują prawdziwi Klienci Funduszu Hipotecznego DOM rekomendujący tę usługę innym Seniorom.
 • 2018 – Fundusz kontynuuje intensywne działania reklamowe w TV, internecie, a także w poczytnych tytułach prasowych takich jak m.in. „Fakt”, „Super Express”, „Życie na Gorąco” czy „Twoje Imperium”.
  – Kolejne edycje cyklicznej akcji KINO DLA SENIORA, realizowanej w ramach Klubu Seniora DOM, przyciągają do kin w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Łodzi setki Seniorów na bezpłatne seanse takich filmowych hitów jak „Twarz”, „Zimna Wojna” czy „303. Bitwa o Anglię”.
 • 2019 – Łączna kwota wypłaconych przez Fundusz świadczeń rentowych przekroczyła wartość 12 milionów zł.
  – Kolejna edycja KINA DLA SENIORA z filmem „Kurier” zawitała do Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Gdańska.
 • 2020 – Fundusz Hipoteczny DOM jako jedyna instytucja w Polsce, będąca członkiem europejskiej organizacji branżowej EPPARG, wdrożył Dziesiątkę EPPARG czyli nowe standardy etyczne, które teraz jeszcze lepiej chronią interesy naszych Klientów.
  – Łączna kwota wypłaconych przez nas świadczeń rentowych przekroczyła na koniec 2020 r. wartość 15 milionów zł.
 • 2021 – Fundusz Hipoteczny DOM wkroczył w ten rok z trwającą 9 tygodni kampanią TV;
  – na naszej stronie WWW uruchomiliśmy CZAT, nową formę szybkiego kontaktu z konsultantem naszej Infolinii.
  – w październiku łączna kwota wypłaconych świadczeń rentowych przekroczyła wartość 17 milionów zł.
 • 2022 – Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powróciliśmy do bezpośrednich spotkań z klientami. Zorganizowaliśmy 2 seanse kinowe w ramach KINA DLA SENIORA w Warszawie i Gdańsku oraz aż 6 spotkań świątecznych w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.
 • 2023 – Fundusz wprowadził do oferty Wypłatę na start – nowe rozwiązanie pozwalające Seniorom uzyskać obok renty dożywotniej wypłacanej co miesiąc także jednorazową, znaczącą kwotę pieniędzy (np. 100 000 zł) zaraz po zawarciu umowy. Do zawierania umów z Wypłatą na start powołana została spółka Fundusz Hipoteczny DOM PLUS Sp. z o.o.,  będąca częścią Grupy Kapitałowej Funduszu Hipotecznego DOM S.A.

Zalety renty dożywotniej

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne rozwiązanie finansowe, które gwarantuje dożywotnią wypłatę świadczeń.

REGULARNA WYPŁATA

Co miesiąc otrzymujesz rentę dożywotnią, która poprawia domowy budżet.

GWARANCJA

Masz gwarancję zamieszkiwania w swoim domu lub mieszkaniu do końca życia.

BRAK DODATKOWYCH KOSZTÓW

Wszystkie koszty zawarcia umowy, takie jak wycena nieruchomości, notariusz i zaświadczenia pokrywa Fundusz Hipoteczny DOM.