Czym się kierujemy?

CZYM SIĘ KIERUJEMY?

W wieloletniej praktyce Funduszu Hipotecznego DOM wypracowaliśmy rozwiązanie, które zwiększa jakość życia na emeryturze, poprawia zasobność senioralnego portfela, zapobiega wykluczeniu finansowemu i społecznemu. Od początku istnienia naszą misją było „Lepsze życie dla Seniora”. Kierujemy się wartościami, które wpływają na jakość naszej codziennej pracy, profesjonalną obsługę klientów, rzetelne doradztwo. Kluczowa jest dla nas uczciwość, transparentność, etyka i bezpieczeństwo. To właśnie dlatego działamy zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk obowiązującymi Członków Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, a wszystkie nasze umowy renty dożywotniej zawierane są w formie aktu notarialnego.

Fundusz Hipoteczny DOM od 2012 roku posiada Certyfikat Etyczny zgodności z Zasadami Dobrych Praktyk Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej znanemu jako Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych). Jest on świadectwem stosowania przez firmę najwyższych standardów etyki branżowej.

Zasady Dobrych Praktyk obowiązujące Fundusz Hipoteczny DOM można pobrać pod adresem: https://zpf.pl/etyka/zasady-dobrych-praktyk/.

Istnieje możliwość skierowania wniosku (skargi) do Komisji Etyki o wszczęcie postępowania. Wniosek taki można złożyć:

  • w formie listownej na adres biura ZPF – ul. Długie Pobrzeże 30, 80 – 888 Gdańsk,
  • za pośrednictwem faxu, na numer: (58) 302-92-64,
  • w formie wiadomości e-mail, na adres: etyka@zpf.pl

Więcej informacji na: https://zpf.pl/etyka/wniosek-do-ke/

Ponadto, Fundusz Hipoteczny DOM jest członkiem europejskiej organizacji EPPARG (European Pensions and Property Asset Release Group) z siedzibą w Londynie, która zrzesza największe w Europie podmioty oferujące seniorom rozwiązania z zakresu hipoteki odwróconej. W ramach EPPARG opracowaliśmy
tzw. Dziesiątkę EPPARG czyli zbiór norm i wymogów oraz zasad etycznej obsługi Klientów – Fundusz Hipoteczny DOM jest jedyną instytucją w Polsce, która zobowiązała się do przestrzegania wysokich standardów etycznych EPPARG.

Seniorom zapewniamy bezpłatne konsultacje prawne oraz doradztwo. Na kwestie finansowe patrzymy długofalowo, dlatego świadczenia pieniężne są waloryzowane co kwartał i wypłacane dożywotnio. Zdajemy sobie sprawę, że kwestie społeczne są równie ważne co finansowe. Ważna jest zatem rozmowa, wzajemna pomoc i zaufanie. Od wielu lat aktywizujemy seniorów w Klubie Seniora DOM, który powstał w 2009 roku. Organizujemy spotkania senioralne, pokazy filmowe, pikniki, Warsztaty Aktywnego Seniora, spacery i wiele innych atrakcji. Dbamy o to, by osoby starsze nie czuły się samotne.

 

Zalety renty dożywotniej

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne rozwiązanie finansowe, które gwarantuje dożywotnią wypłatę świadczeń.

REGULARNA WYPŁATA

Co miesiąc otrzymujesz rentę dożywotnią, która poprawia domowy budżet.

GWARANCJA

Masz gwarancję zamieszkiwania w swoim domu lub mieszkaniu do końca życia.

BRAK DODATKOWYCH KOSZTÓW

Wszystkie koszty zawarcia umowy, takie jak wycena nieruchomości, notariusz i zaświadczenia pokrywa Fundusz Hipoteczny DOM.